Co to jest home staging?

Podziel się tym z innymi

Co to jest home staging?

Home staging to przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. To zmiana charakteru nieruchomości z „do zamieszkania” na „do sprzedania”. Polega na uporządkowaniu i odpowiednim zaaranżowaniu przestrzeni oraz niewielkich zabiegach dekoratorskich, dzięki którym nieruchomość wyróżnia się na portalach ogłoszeniowych.

Celem home stagingu jest zwiększenie zainteresowania ofertą i doprowadzenie do wynajmu lub sprzedaży za możliwie wysoką cenę przy możliwie niskich kosztach, w jak najkrótszym czasie.

Prekursorką home stagingu jest amerykańska projektantka Barb Schwarz, która zapoczątkowała ten nurt w roku 1972 w USA. Jak mówi, inwestycja w home staging zawsze jest niższa niż pierwsza obniżka ceny. Od wielu lat większość nieruchomości jest tam przygotowywana do transakcji przez profesjonalnych home stagerów. Co więcej, usługa ta staje się coraz bardziej popularna na całym świecie, a fakty mówią za siebie – home staging działa.

Według badań, nieruchomości po profesjonalnym home stagingu sprzedają się 40% szybciej i 10-15% drożej niż pozostałe.

Dlaczego to takie ważne?

Oglądając nieruchomość w internecie lub na żywo Klient podejmuje decyzję w ciągu kilku sekund. Wie, czy go zainteresowała, czy już do niej nie wróci. Dlatego też podstawowym założeniem home stagingu jest zrobienie dobrego wrażenia, uczynienie nieruchomości bardziej atrakcyjną, wydobycie jej zalet, pokazanie atutów.  

Home staging staje się coraz bardziej popularny także w Polsce. Coraz więcej nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że podobnie jak przygotowuje się do sprzedaży samochód, tym bardziej powinno być do niej przygotowane mieszkanie. 

Usługę home stagingu ma w swojej ofercie coraz więcej biur, ale korzystają z niej także indywidualnie sami właściciele nieruchomości. Stąd na serwisach ogłoszeniowych coraz więcej atrakcyjnych ofert, które przyciągają uwagę. Przecież o wiele lepiej ogląda się uporządkowane i ładne mieszkania. Nie tylko na serwisach, ale także na żywo.  

Szczególnie teraz, w dobie pandemii warto profesjonalnie przygotować swoją nieruchomość do transakcji. Na rynku pojawiła się bowiem ogromna ilość mieszkań na wynajem, co zostało spowodowane odwołaniem studiów stacjonarnych, a także obecną sytuacją ekonomiczną. Studenci uczą się online, a wielu ludzi wynajmujących mieszkania w dużych miastach straciło swoje posady i musiało powrócić do rodzinnych miejsc zamieszkania. Z tych wielu mieszkań, które są obecnie dostępne w ofercie serwisów oczywiście wynajmują się te, które są najbardziej atrakcyjne, najlepiej przygotowane. 

Jestem certyfikowaną home stagerką i stylistką wnętrz. Przygotowując nieruchomość do transakcji pokazuję, jak można wydobyć jej atuty za pomocą odpowiednich zabiegów dekoratorskich, przy niewielkiej inwestycji. Dzięki tym zabiegom nieruchomości sprzedają się i wynajmują szybciej i korzystniej.

Zapraszam do współpracy!

Facebook

Najnowsze wpisy

Aby pobrać wypełnij pola

Aby pobrać wypełnij pola