Metamorfoza mieszkania w bloku. Czy warto wykonać home staging?

Home staging jest wizualnym przygotowaniem nieruchomości pod wynajem lub na sprzedaż. Warto dokonać niewielkiej metamorfozy mieszkania, ponieważ dzięki temu możesz zwiększyć wartość swojej nieruchomości i znacznie szybciej znaleźć zainteresowanych klientów. Home staging nie polega jednak na ukrywaniu wad i usterek w mieszkaniu, lecz na ich likwidacji i wydobyciu potencjału przestrzeni, dzięki skupieniu się na jej mocnych stronach.

Vogla II - hello-home home staging

4 najważniejsze cechy metamorfozy mieszkania w bloku

1. Usuń wszystkie usterki – to bardzo ważne, aby przed sprzedażą lub wynajmem sprawdzić, czy w mieszkaniu wszystko działa jak należy. Nie warto maskować ewentualnych uszkodzeń, gdyż stracimy naszą wiarygodność w oczach klienta. Usterki znacząco obniżają wartość naszego mieszkania, a przecież nam chodzi o to, aby sprzedać je w jak najlepszej cenie.

2. Postaw na jasne kolory i neutralność pomieszczeń – każdy z nas lubi dostosować przestrzeń pod własne potrzeby, dobrze zatem aby nieruchomość nie była urządzona w jednym dominującym i wyrazistym stylu. Warto również zainwestować niewielkie pieniądze w jasną farbę do ścian np. białą, beżową i odcienie szarości. Jasne pomieszczenia wydają się być większa i znacznie łatwiej dostosować do nich kolorystykę wyposażenia. 

3. Zadbaj o porządek – przygotowanie mieszkania pod wynajem lub na sprzedaż należy zacząć od gruntownych porządków. Każdy kąt powinien lśnić. Nie zapominaj o trudno dostępnych miejscach takich jak kaloryfer, karnisze, miejsce za meblami itd.

4.Skup się na detalach – nie bez powodu mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Z pozoru drobne dodatki mogą niezwykle uatrakcyjnić naszą przestrzeń i przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów. Domowego nastroju z pewnością dodadzą świeże kwiaty na stole, elegancki odświeżacz powietrza, czyli luźno rzucony koc na kanapie.

 

Na czym polega home staging?

Home staging jest niczym innym jak swego rodzaju scenografią. Jego celem jest zachęcenie klienta do zakupu lub wynajmu mieszkania. W przypadku mieszkania w bloku home staging jest bardzo ważny, ponieważ wnętrze mieszkania to nasz jedyny i najważniejszy argument. Raczej nie przyciągniemy klienta piękną architekturą całego bloku i tym co dzieje się wokół niego. Zatem warto poświęcić wnętrzu nieco więcej czasu: przemalować ściany, wymienić stare meble, umyć okna i podłogi i dodać kilka sezonowych akcentów np. kwiaty.

Remont małego mieszkania
Vogla II - hello-home home staging

4 cechy professional home stagera

Głównym zadaniem home stagera jest przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu poprzez uatrakcyjnienie przestrzeni i przyciągnięcie wzroku klientów. Home stager to nie tylko osoba, która doda kilka dekoracji do naszego mieszkania. To osoba, która analizuje mieszkanie pod kątem architektonicznym i projektowym. Dzięki znajomości trendów i designerskiemu zmysłowi home stager potrafi wydobyć potencjał danej przestrzeni i tym samym znacząco podnieść wartość nieruchomości.

Dobry home stager powinien:

1. Być kreatywny i posiadać zmysł estetyczny
2. Posiadać wiedzę z zakresu designu, marketingu i rynku nieruchomości
3. Być dobrym psychologiem i socjologiem
4. Mieć indywidualne podejście do każdej przestrzeni

Home stager jest artystą w branży nieruchomości. Potrafi sprawić, że na pozór nudne i banalne przestrzenie zaczną prezentować się jak nieruchomości z katalogów. Zatem jeżeli Twoje mieszkanie od dłuższego czasu stoi puste i masz problem z wynajęciem lub sprzedaniem go to warto pomyśleć o zatrudnieniu dobrego home stagera, który zainteresuje potencjalnych nabywców.

Chcesz przeprowadzić metamorfozę swojego wnętrza?

Zróbmy to razem. Odmienię Twoje wnętrze tak, że w końcu poczujesz się w nim jak w domu 🙂

Aby pobrać wypełnij pola

Aby pobrać wypełnij pola