Trendy Boże Narodzenie 2022

Podziel się tym z innymi

Brytyjczycy ogłaszają bożonarodzeniowe trendy aż 5 miesięcy przed świętami. Także wiele wcześniej o świętach myślą Amerykanie. U nas na szczęście zaczynamy myśleć o nich dużo później. I bardzo mnie to cieszy, bo jestem zdania, że każde święto ma swój czas. 

Ja zaczynam więc myśleć o Bożym Narodzeniu już na początku listopada, aby uciec myślami od jesiennej szarugi i kiedy w sklepach pojawiają się już powoli dekoracje świąteczne. Dom dekoruję w nocy z 30 listopada na 1 grudnia, a dekoracje świąteczne zostają u nas do końca stycznia. Zawsze bardzo trudno mi się z nimi rozstać😉

Do świąt został już tylko miesiąc.

Jeśli jeszcze nie wybraliście dekoracji, a może nie do końca macie na nie pomysł, mam nadzieję, że poniższy artykuł oraz moje moodboardy będą dla Was inspiracją.

Zobaczcie jakie trendy będą dominować w zbliżające się Boże Narodzenie.

Otóż w tym roku mają królować ciemniejsze kolory, głębsze odcienie, butelkowa zieleń, burgund, granat, ciemne odcienie grafitu, czy nawet brąz. Wszystkie pięknie komponują się z zielenią choinkowych gałązek. W tym roku nie stawiamy już na brokaty, za to w modzie będą ozdoby metaliczne.

Te kolory dają poczucie bezpieczeństwa i przytulności. Kiedy rozświetlicie je światełkami i błyskiem świec podkreślicie ciepłą atmosferę świątecznego domu.

Zakupcie dekoracyjne poszewki, ciepłe pledy, lampiony, plakaty, bieżniki, figurki, zawieszki i oczywiście dużo świec i światełek.

Tegoroczne nasycone ciemne kolory kojarzą się głównie z szykiem i elegancją, ja jako minimalistka (choć jednak umiarkowana😉) mam jednak nieco inną koncepcję. Obejrzyjcie moją wersję świąt w ciemnych kolorach. 

Jeśli o mnie chodzi, po wielu latach malinowej czerwieni trzeci rok z rzędu rozgości się w naszym domu biel i czerń z dodatkiem zieleni. Nigdy bym nie pomyślała, że mogę mieć kiedyś czarno-białe święta, ale powiem Wam, że ta stylizacja zachwyciła nie tylko mnie, ale moich wszystkich domowników. W szczególności biel, której w święta ze oknem w ostatnich latach, jak na lekarstwo, pięknie prezentuje się w świątecznym wnętrzu. A czerń – oczywiście – dla kontrastu😉 Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam na moje konto instagramowe https://www.instagram.com/hellohome_pl, na którym w grudniu tych migawek z mojego wnętrza będzie całkiem sporo. 

I pamiętajcie, niekoniecznie należy podążać za każdą modą i jeśli jednak jesteście tradycjonalistami, zawsze możecie postawić na czerwień i złoto. Te kolory nigdy nie wyjdą ze świątecznej mody. Ważne, żeby w te święta czuć się w swoim wnętrzu dobrze, żeby było nam przytulnie, a także ciepło na duszy.

 

Inspiracje: Westwing, Jotex, Zara, H&M Home, Fromnord, Foxart Studio, Poster Store

Jestem certyfikowaną home stagerką i dekoratorką wnętrz. Przygotowując nieruchomość do transakcji pokazuję, jak można wydobyć jej atuty za pomocą odpowiednich zabiegów dekoratorskich, przy niewielkiej inwestycji. Dzięki tym zabiegom nieruchomości sprzedają się i wynajmują szybciej i korzystniej.

Zapraszam do współpracy!

Facebook

Najnowsze wpisy

Aby pobrać wypełnij pola

Aby pobrać wypełnij pola