Wielkanocne trendy 2022

Podziel się tym z innymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Wielkanocne trendy 2022

Przez wiele lat, kiedy dzieci były małe, nasze święta miały bardzo zdecydowane kolory. Boże Narodzenie było zdecydowanie czerwone, a Wielkanoc zdecydowanie żółta, ewentualnie stonowana bielą i zielenią. Boże Narodzenie kojarzyło mi się z moimi pięknymi drewnianymi czerwonymi reniferami, a Wielkanoc z żółtymi tulipanami.

Myślę, że na wszystko w życiu jest czas i u nas był wtedy czas na takie właśnie mocne kolory, choć sama zwolenniczką takich intensywnych barw nigdy nie byłam.
Ale jak czegoś jest zbyt wiele, w końcu nadchodzi ten moment, kiedy mamy dość i musimy coś zmienić.

I ja przez ten przesyt – zmieniłam w zeszłym roku nasze święta – jedne i drugie… na czarno-białe 😉

Dzieci były trochę zaskoczone, ale bardzo im się spodobało.

 

 

Wielkanocne trendy 2022
Wielkanocne trendy 2022

A jakie trendy będą dominować w Wielkanoc w 2022 roku?

Od wielu lat w Polsce święta można mieć praktycznie w każdym kolorze, i to w kolorach, z którymi nigdy byśmy sobie tych świąt nie skojarzyli, od złota, przez granaty do różu.

W Wielkanoc od kilku lat dominują u nas pastele i zapewne ten trend utrzyma się dłużej. W tym roku można zaszaleć i jeśli lubisz kolor czekolady Milka, możesz zaszaleć z kolorem roku wg Pantone – Veri Peri.

Jednak równie dobrze ma się, a ja mam nadzieję, że będzie miał się coraz lepiej – trend eko z naturalnymi dekoracjami i stylizacjami w barwach ziemi.

And last but not least – trochę bardziej na bogato – ale może być równie pięknie – nigdy nie wychodząca z mody – biel ze złotem.

Dawajmy się jednak ponosić modzie, ale z umiarem. Pamiętajmy przede wszystkim, że także w czasie Świąt, stylizacja domu musi być spójna i nie może odbiegać od stylu, w którym jest urządzony.

Jeśli chodzi o dekoracje, szczególnie modne są dekoracje DYI. W sklepach można dostać przeróżne drewniane lub wykonane z papier mache – dekoracje do samodzielnego zdobienia. Ponadto samodzielnie można także wykonać dekoracje z wydmuszek, samemu zrobić oryginalny wieniec z bukszpanu i innych dodatków, czy stołową dekorację z mchu i gałązek.

U nas w Święta będą w tym roku królować barwy natury, a u Was?

Wielkanocne trendy 2022

Źródło zdjęć z artykułu: Pinterest

Jestem certyfikowaną home stagerką i stylistką wnętrz. Przygotowując nieruchomość do transakcji pokazuję, jak można wydobyć jej atuty za pomocą odpowiednich zabiegów dekoratorskich, przy niewielkiej inwestycji. Dzięki tym zabiegom nieruchomości sprzedają się i wynajmują szybciej i korzystniej.

Zapraszam do współpracy!

Facebook

Najnowsze wpisy

Aby pobrać wypełnij pola

Aby pobrać wypełnij pola