Wielkanocne trendy 2022

Podziel się tym z innymi

Wielkanocne trendy 2022

Przez wiele lat, kiedy dzieci były małe, nasze święta miały bardzo zdecydowane kolory. Boże Narodzenie było zdecydowanie czerwone, a Wielkanoc zdecydowanie żółta, ewentualnie stonowana bielą i zielenią. Boże Narodzenie kojarzyło mi się z moimi pięknymi drewnianymi czerwonymi reniferami, a Wielkanoc z żółtymi tulipanami.

Myślę, że na wszystko w życiu jest czas i u nas był wtedy czas na takie właśnie mocne kolory, choć sama zwolenniczką takich intensywnych barw nigdy nie byłam.
Ale jak czegoś jest zbyt wiele, w końcu nadchodzi ten moment, kiedy mamy dość i musimy coś zmienić.

I ja przez ten przesyt – zmieniłam w zeszłym roku nasze święta – jedne i drugie… na czarno-białe 😉

Dzieci były trochę zaskoczone, ale bardzo im się spodobało.

 

 

Wielkanocne trendy 2022
Wielkanocne trendy 2022

A jakie trendy będą dominować w Wielkanoc w 2022 roku?

Od wielu lat w Polsce święta można mieć praktycznie w każdym kolorze, i to w kolorach, z którymi nigdy byśmy sobie tych świąt nie skojarzyli, od złota, przez granaty do różu.

W Wielkanoc od kilku lat dominują u nas pastele i zapewne ten trend utrzyma się dłużej. W tym roku można zaszaleć i jeśli lubisz kolor czekolady Milka, możesz zaszaleć z kolorem roku wg Pantone – Veri Peri.

Jednak równie dobrze ma się, a ja mam nadzieję, że będzie miał się coraz lepiej – trend eko z naturalnymi dekoracjami i stylizacjami w barwach ziemi.

And last but not least – trochę bardziej na bogato – ale może być równie pięknie – nigdy nie wychodząca z mody – biel ze złotem.

Dawajmy się jednak ponosić modzie, ale z umiarem. Pamiętajmy przede wszystkim, że także w czasie Świąt, stylizacja domu musi być spójna i nie może odbiegać od stylu, w którym jest urządzony.

Jeśli chodzi o dekoracje, szczególnie modne są dekoracje DYI. W sklepach można dostać przeróżne drewniane lub wykonane z papier mache – dekoracje do samodzielnego zdobienia. Ponadto samodzielnie można także wykonać dekoracje z wydmuszek, samemu zrobić oryginalny wieniec z bukszpanu i innych dodatków, czy stołową dekorację z mchu i gałązek.

U nas w Święta będą w tym roku królować barwy natury, a u Was?

Wielkanocne trendy 2022

Źródło zdjęć z artykułu: Pinterest

Jestem certyfikowaną home stagerką i stylistką wnętrz. Przygotowując nieruchomość do transakcji pokazuję, jak można wydobyć jej atuty za pomocą odpowiednich zabiegów dekoratorskich, przy niewielkiej inwestycji. Dzięki tym zabiegom nieruchomości sprzedają się i wynajmują szybciej i korzystniej.

Zapraszam do współpracy!

Facebook

Najnowsze wpisy

Aby pobrać wypełnij pola

Aby pobrać wypełnij pola